wprawidlowo wykonany komin

Izolacja kominka- czyli niezwykle ważna rzecz

Izolacja kominka- czyli niezwykle ważna rzecz

By bezpiecznie użytkować kominek należy zapewnić mu porządną i pewną izolację. Współczesne kominki mają niewiele wspólnego z tymi sprzed lat. Największą różnicę pełni tu izolacja, niegdyś mało ważna, teraz skuteczna i będąca priorytetem.

Kominek powinien być przede wszystkim porządnie wykonany, nie pomijając zabudowy oraz izolacji. Nawet piękny, estetycznie wykonany kominek może zagrażać bezpieczeństwu domowników jeżeli jego izolacja nie zostanie porządnie potraktowana.

Wybór materiałów izolacyjnych jest równie ważny jak użycie ich w odpowiedni sposób. Konieczność montażu izolacji jesteś wymogiem zarówno dla kominków z otwartymi paleniskami, jak i tych z zamkniętymi. Rola izolacji termicznej to przede wszystkim bezpieczeństwo domowników ale też wytworzenie mikroklimatu w domu.

 

Doradztwo, pomoc techniczna, oferta na kominek czy wizyta na budowie wszystko bez zobowiązań

Zapraszamy do kontaktu:

Tel: 570 127 129 

email: biuro@fireglow-kominki.pl

Do izolacji możemy wykorzystać:

-płyty krzemianowo wapienne (na bazie piasku kwarcowego i wapna, jest to wysokotemperaturowy materiał izolacyjny. Ze względu na swoje właściwości, nazywane też regulatorami wilgotności, używane również jako izolacja dla pieców kaflowych)

-maty z wełny mineralnej oklejone folią aluminiową (powstają poprzez sklejenie dwóch materiałów klejem odpornym na wysoką temperaturę, folia aluminiowa odbija promienie cieplne izolując od wysokich temperatur)

-płyty silikatowo wapienne,

-wermikulitowe i perlitowe.

 

Zapraszamy do Fireglow kominki Szczecin