Wybór odpowiedniego kominka to kluczowa sprawa w planowaniu domowej przestrzeni. By podjąć ostateczną decyzję o jego wyglądzie musimy zastanowić się oraz podjąć kilka kluczowych decyzji. Mają znaczenie zarówno rozwiązania techniczne jak i wygląd zewnętrzny kominka.

Zaczynajac od podstaw przedstawiamy Państwu propozycje różnych wkładów kominkowych, zaczynajac od tych z otwartym lub zamkniętym paleniskiem do klasycznych, panoramicznych, jednostronnych, dwustronnych i trzystronnych. Niektóre z nich dają świetne efekty wizualne a inne sprawiają, że wnętrze nabiera przytulnego charakteru. Czasem najlepszym rozwiązaniem okazuje się minimalistyczny i jakże praktyczny piec wolnostojący, który sprawia, że przestrzeń mieszkalna nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Drugą najważniejszą kwestią w wyborze kominka jest wybór obudowy. Tak jak wnętrza, które różnią się od siebie stylem wykonania oraz całościową aranżacją, tak i obudowy kominkowe przedstawiają sobą rozmaitą gamę designu. Styl rustykalny, klasyczny lub kaflowy świetnie sprawdzi się w klasycznych lub skandynawskich wnętrzach wprawiając w „swojski” klimat dzięki płonącym polanom.

Gdy urządzamy salon w zgodzie z duchem nowoczesności lub minimalizmu idealnie wpasuje się w nasze wnętrze elegancki i prosty w swojej formie biokominek. W perfekcyjny sposób wyeksponuje on estetyczne płomienie, nadając całemu-dużemu lub małemu pomieszczeniu szczególnej formy. Takie palenisko na biopaliwo często jest świetnym rozwiązaniem na przełamanie chłodu surowej formie salonu lub sypialni urządzonych w stylu modernistycznym. Gdy rezygnujemy ze zdobionych kafli i wszelkich dekoracji, obudowę kominka można podkreślić wyrazistym kolorem lub zostawić w stonowanych barwach, które potęgują efekt ognia.
Wyborów jest wiele i wszystkie należą do Państwa.

FireGlow Kominki Szczecin, zapraszamy!