Czym palić w kominku

Drewo było z nami od zawsze. Drewno i kominek to rzeczy które pasują do siebie praktycznie idealnie. Palenie drewnem w kominku to nie lada sztuka. Kilka czynników jest ważnych przy paleniu w kominku czy piecu wolnostojącym. Drewno które nadaje się do palenia powinno być dobrze połupane, wysuszone to najwazniejsze czynniki dzięki którym bedzie poddawać się własciwemu spalaniu. Fireglow kominki szczecin idealnie dobiorą dla państwa kominek który wydobędzie to co najlepsze z drewna. Sprzedajemy tylko urządzenia spełniające najważniejsze certyfikaty bezpieczeństwa i dobrego spalania. Kominki takie jak Defro, Hitze, Spartherm będą idealnie współgrały z każdym wnętrzem.

Nie wiesz jaki kominek wybrać, potrzebujesz dodatkowej pomocy. Skontaktuj się z nami.

Zapraszamy do kontaktu:

Tel: 570 127 129 

email: biuro@fireglow-kominki.pl

Najlepszym paliwem dla naszego kominka jest drewno liściaste, dobrze wysuszone, twarde. Solidny wybór to brzoza dąb i drewno z drzew owocowych. Jeżeli zależy nam na czystej szybie jest ono najsolidniejszym wyborem.

Drewno drzew iglastych z kolei sprawia problemy w czasie palenia gdyż z jego igieł wydobywa się grad iskier. Jeżeli preferujemy palenia w czasie którego dużo się dzieje drzewa iglaste nie będzie złym wyborem. Jeżeli jednak nasz kominek ma sprawiać wrażenie ciepła i spokoju należy wybrać drzewo liściaste.  

Jeżeli zdobycie drewna do naszego kominka okaże się problemem możemy posiłkować się brykietem z wiórów drzewnych. Warto zaznaczyć że jego wilgotność nie powinna przekroczyć 20 %

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji o naszych kominkach zapraszamy do kontaktu.