Rodzaje kominków

Myśląc o kominku powinniśmy wiedzieć jakie kominki wyróżniamy. Najprościej podzielić je według typów spalanego powietrza. Kominki na drewno jak i peletowe, kominki gazowe, kominki elektryczne lub na bioetalon. W dzisiejszych czasach nie musimy nawet posiadać komina żeby cieszyć się widokiem ognia bądź jego ciepłem.

Nie wiesz jaki kominek wybrać, potrzebujesz dodatkowej pomocy. Skontaktuj się z nami.

Zapraszamy do kontaktu:

Tel: 570 127 129 lub pytania techniczne 572 342 494

email: biuro@fireglow-kominki.pl

kominek defro

Na rynku możemy znaleźć wiele różnych modeli kominków. Szukając najlepszej propozycji do naszego domu możemy wybierać spośród takich rodzajów jak:

Kominek klasyczny czyli tradycyjny z zamkniętą komorą spalania. Jest doskonałym rozwiązaniem jeżeli mamy na celu wsparcie ogrzania domu.

Idealnie nadaje się do rozprowadzania ciepła w pomieszczeniu w którym się znajduje, a co ważniejsze – podłączony do instalacji grzewczej może ogrzać cały dom oraz wodę przeznaczona do użytkowania codziennego. Różne modele kominków tradycyjnych z zamykanym wkładem mogą świetnie współgrać z powietrznym systemem ogrzewania (DGP) lub z wodną instalacją centralnego ogrzewania w przypadku komików z tzw. płaszczem wodnym.

Plusy kominka z komorą zamkniętą:

+wspomaga ogrzewanie domu oraz wody użytkowej
+dzięki zamykanemu wkładowi magazynuje ciepło
+opalany drewnem – ekonomiczny
+ dzięki zamkniętej instalacji nie ma potrzeby czekania na całkowite wygaszenie się żaru.

Plusy kominka z komorą otwartą:

Ceniony za walory estetyczne, w większej mierze stanowi element wystroju wnętrza aniżeli źródło ciepła. Taki kominek oferuje nam całe mnóstwo opcji aranżacji dzięki czemu możemy wedle uznania dopasować go do naszego wnętrza. Jako obudowę mamy do wyboru wiele materiałów takich jak; marmur, granit, cegła klinkierowa, kafle ceramiczne lub po prostu drewno.

piec wolnostojący

Kominki wolnostojące

Nazywane tez kozami stanowią świetna alternatywę dla tradycyjnego kominka. Różnorodność ich modeli sprawia, ze możemy wybierać spośród naprawdę małych rozmiarowo modeli. Ich instalacja nie wymaga skomplikowanych przebudów czy czasochłonnych remontów.

Plusy palenisk wolnostojących:

+ niski koszt zakupu oraz bezproblemowa instalacja
+ minimalistyczny wygląd
+ nie wymagają zbyt wiele miejsca
+dostępne w dużej gamie wzorów i rozmiarów

kominki elektryczne

Kominki elektryczne

Największą zaleta kominków na prąd jest z pewnością bezpieczeństwo w użytkowaniu. Nie spalają one drewna ani biopaliwa lecz tworzą obraz płomieni dzięki podłączeniu ich do źródła prądu.

Drugą największą zaletą jest ich czystość. W przeciwieństwie do innych kominków nie wymagają praktycznie żadnego czyszczenia ponieważ nie ma w nich prawdziwego ognia. Nie trzeba ich także podłączać do przewodu kominowego dzięki czemu cieszą się duża popularnością w mieszkaniach oraz małych pomieszczeniach.

Plusy kominków elektrycznych

+ bezpieczne i proste w obsłudze
+ wygodne i niewymagające czyszczenia
+możliwość instalacji w mieszkaniu
+ brak potrzeby gospodarowania miejsca na składowanie drewna opałowego.

kominek z montazem

Wygodne w obsłudze, nie wymagają samodzielnego rozpalania czy składania drewna na opał. Włączane za pomocą jednego przycisku pilota. Istnieje możliwość regulacji mocy kominka czyli wielkości płomieni. Kominek gazowy nie wymaga czyszczenia, po wyłączeniu jest on natychmiast gotowy do ponownego włączenia.

Plusy kominków gazowych

+koszty eksploatacyjne to jedynie cena gazu naszego dostawcy
+ wygodny i prosty w obsłudze
+płomienie i ciepło bez sadzy i czyszczenia.
+ nie wymaga gospodarowania miejsca na składowanie drewna opałowego.

biokominek z montażem

Innowacyjne i ekologiczne rozwiązanie na miarę dzisiejszych czasów. Spalają biopaliwo- w żelowej lub całkowicie ciekłej postaci. Nie wymagają podłączenia do przewodu kominowego, wiec świetnie nadają się do pomieszczeń w których miejsce jest ograniczone.

Ich największą zaletą jest szeroki wachlarz wzorów i modeli, od stalowych po takie, z dodatkiem przejrzystego szkła. Występują w najróżniejszych designach oraz formach. Istnieją również modele ze zbiornikiem na olejki eteryczne oraz dające nam możliwość sterowania pilotem,

Plusy biokominków

+ nowoczesne i unikatowe formy wykończenia
+ możliwość aranżacji w dowolnym miejscu w domu i ogrodzie.
+ spalają wygodne w użyciu